מרגישים טוב
דיכאון – טיפול בדיכאון ודכדוך

קיבעו פגישה עכשיו

סובלים מתחושת דיכאון, דכדוך או מצבי רוח ירוד? הדיכאון עלול להגביל מאוד בתיפקוד היומיומי ואף להוות גורם סיכון בריאותי משמעותי. לרוב דיכאון, דיכדוך או דיסטמיה, יהיו מלווים גם במצבי חרדה, עייפות, ובחוסר מוטיבציה. דיכאון לא מטופל עלול להוביל לפגיעה בפרנסה וביחסים הבינאישיים. החדשות הטובות הן שטכניקות טיפול קוגניטיבי התנהגותי נחשבות ליעילות ביותר בטיפול בדיכאון. מרגישים טוב מאפשר טיפול מוזל ופותח אפשרויות לקבלת טיפול נגיש וזמין בדיכאון בכל הארץ.

דיכאון אינו מעיד על חולשה אלא מהווה אישור להיותך אנושי/ת והתחלת טיפול בדיכאון, במצב רוח ירוד חיונית וחשובה לשמירה על בריאוך וחשובה לאייכות חייך וחיי הסובבים אותך. טיפול קוגניטיבי התנהגותי LICBT יעיל במיוחד לטיפול בדיכאון, במתחים ובדיסטמיה (דיכאון כרוני) ומומלץ להתחיל בטיפול בהקדם כדי למנוע את העמקתם.

האם יש לי סתם מצב רוח רע או שיש לי דיכאון?

תחושת עצבות, מצב רוח ירוד ואפילו תחושת דיכאון הן תגובות צפויות למשברים, להערכה עצמית נכוכה המופיעה בעקבות אירועים קשים כגון פיטורים ממקום עבודה, אובדן יקרים לנו וכו'.

כאשר תחושת העצבות והדכדוך אורכות זמן רב ומלוות בתחושות של יאוש, איבוד תקווה או ערך עצמי נמוך הן עלולולות לפגוע בתפקוד היומיומי, ולהפוך להפרעת דיכאון. טיפול בדיכאון חיוני להפחתת הסבל הנגרם, ולמניעת נזקים בריאותיים העלולים להוביל לפגיעה במערכות שונות בגוף.

לעיתים קרובות הפרעת דיכאון מלוות בסוגים שונים של חרדה, פאניקה, פוביות, וכו'. והטיפול הקגניטיבי התנהגותי LI CBT נותן מענה טיפולי גם להן.

צור קשר עכשיו לתיאום טיפול

מלא את פרטיך ונציגנו יחזור אליך לתיאום טיפול

  .
  שליחת הטופס מהווה הסכמה לתנאי שימוש של האתר

  איך אני יודע אם יש לי דיכאון?

  על פי המדריך האמריקאי המשמש לאבחון הפרעות נפשיות ה- DSM-5, דיכאון מתרחש כאשר במשך זמן של שבועיים לפחות יש חמישה או יותר מהמאפיינים הבאים:

  • מצב רוח דיכאוני במשך רוב שעות היום, בייחוד בבוקר
  • עייפות או אובדן אנרגיה כמעט כל יום
  • רגשות של חוסר ערך או אשמה כמעט כל יום
  • ריכוז לקוי, חוסר החלטיות
  • נדודי שינה (חוסר יכולת לישון) או שינה מוגזמת (hypersomnia) כמעט כל יום
  • ירידה ניכרת בעניין או בהנאה בכמעט כל הפעילויות כמעט כל יום
  • מחשבות חוזרות ונשנות על מוות או התאבדות (לא רק מחשש למוות)
  • תחושה של חוסר מנוחה או האטה
  • ירידה או עלייה משמעותית במשקל

  מרגישים טוב בחר בטיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT בעצימות נמוכה או בשמו LI CBT, כטיפול המועדף לטיפול בדיכאון ובחרדה.

  טיפול בדיכאון – הפרעת דיכאון וטיפול קוגניטיבי התנהגותי LICBT

  LICBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT בעצימות נמוכה, נחשב יעיל מאוד לטיפול במקרי דיכאון שונים. במחקרים מדעיים נמצא כי טכניקות הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי כטיפול בדיכאון יעילות אף יותר מטיפול תרופתי במניעת חזרתיות הדיכאון לאורך זמן לאחר סיום פגישות הטיפול. חשוב להבהיר כי לעיתים ובמידת הצורך ניתן כמובן לשלב גם טיפול תרופתי בדיכאון על ידי רופא.

  LI CBT הוא טיפול ממוקד וקצר מועד בדיכאון ובחרדה, ומטרתו לספק לסובלים ממצוקות כגון דיכאון ודכדוך מיומנויות חשיבה, כלים מעשיים ויישום פרקטי, המאפשרים לנהל את צורת החשיבה, להטיב לשלוט בה ולהפחית משמעותית את תחושת הדאון והדיכאון. ובכך לאפשר חזרה לתיפקוד תקין, חיים מאושרים יותר וממוש עצמי..

  כסיכום טיפול הקוגניטיבי התנהגותי LI CBT או CBT בעצימות נמוכה בתחושת דיכאון, עצבות, דכדוך או מצב רוח ירוד הוא טיפול מותאם אישית לכל מטופל ואשר נבנה בהדרגה בהתאם לצרכיו. במסגרת הפגישות הראשונות עם מטפל LI CBT נבדקת התאמת המטופל לטיפול על פי עוצמת ועומק תחושת הדיכאון, ונתונים נוספים.

  טיפול LI CBT נותן פיתרון מקיף להתמודדות עם הפרעת הדיכאון והחרדה. פיתרון זה מטפל הן בצד ניהול המחשבות והאמונות והן בצד הפרקטי של ההפעלה (אקטיבציה) וההתמודדות ההתנהגותית בשטח בזמן אמת.

  איך אנו שומרים על איכות הטיפול למרות המחיר הזול?

  מרגישים טוב עובד על פי השראה מהמודל שאימצה ממשלת בריטניה לשיפור הנגישות לטיפול פסיכולוגי (IAPT) בהפרעות דיכאון וחרדה. המטפלים במודל האנגלי הוכשרו במיוחד עבור טיפולים מבוססי ראיות ברוח המלצות המכון הלאומי למצוינות קלינית (NICE) ובתמיכת האגודה הפסיכולוגית הבריטית (BPS). כיום למעלה מ 900,000 מטופלים נהנים מטיפול ממוקד זה מידי שנה ברחבי אנגליה ולאור הצלחת המודל צפוייה גדילה משמעותית בשנים הקרובות.

  המטפלים של מרגישים טוב

  מטפלים מקצועיים, מוסמכים ואיכותים אשר נרתמו למטרה חשובה זו ומקדישים חלק מזמנם למתן טיפולים במחיר חברתי מוזל והוגן כדי להנגישו לשכבות רחבות בציבור.
  בהשראת המודל הבריטי, המטפלים כולם מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים LI CBT, מוסמכים וחברים באגודה מקצועית המפקחת על איכותם ורמתם.

  מה היתרונות של מרגישים טוב עבורך

  עכשיו גם אתם יכולים לקבל טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT, ללא התפשרות על איכותו ומקצועיותו של המטפל וזאת בעלויות נמוכות בהרבה מהנדרש בשוק הטיפולים הפרטיים. ההפרש בין עלויות אלו עשוי להתבטא בחיסכון מצטבר של עד אלפי שקלים לאורך הטיפול.

  יתרונות הטיפול אצל מטפלי מרגישים טוב:

  • טיפול על ידי מטפל מוסמך
  • טיפולים מבוססי ראיות בהשראה מהמלצות המכון הלאומי הבריטי למצוינות קלינית (NICE)
  • פיקוח תדיר ממוקד תוצאות התומך במטפלים כדי להבטיח טיפול איכותי
  • עלות טיפול ברת השגה
  • חיסכון מצטבר של עד אלפי שקלים

  צור קשר לתיאום טיפול במחיר חברתי

  מלא את פרטיך ונציג מרגישים טוב יחזור אליך לתיאום טיפול

   .
   שליחת הטופס מהווה הסכמה לתנאי שימוש של האתר