מרגישים טוב
חרדה – טיפול בחרדה, חרדות

קיבעו פגישה עכשיו

מרגישים חרדה? אתם בהחלט לא לבד, למעלה מ-18% מכלל הבוגרים מדווחים על חרדות שונות. בפועל ככל הנראה מדובר למעשה בכ-30% מהאוכלוסיה הסובל מסוגי חרדה שונים. הפרעות חרדה ניתנות לטיפול בסיכוי גבוה להצלחה, אך למרות זאת רק כשליש מהסובלים מהן פונים טיפול, בין השאר בגלל חוסר היכולת לשאת בעלויות. פרוייקט מרגישים טוב מאפשר טיפול מוזל ופותח אפשרויות לקבלת טיפול נגיש וזמין בחרדה בכל הארץ.

מה ההבדל בין חרדה לדאגה או פחד סבירים?

תחושת חרדה, דאגה או חשש מידי פעם היא רגש טבעי ונורמאלי, אשר חיוני לביטחוננו האישי והתפתחותינו בתחומים שונים. תחושת החרדה נובעת ממנגונוני ההישרדות פיזיולוגיים שסייעו לאדם (ולחיות בטבע) להתקיים מול סכנות ואיומים. נהוג לכנות מנגנונים אלו בשם הכללי מנגנון הילחם או ברח.

שיבוש בפרשנות חיישני הגוף עלול לגרום להופעת חרדה במצבים שונים אשר לוא דווקא קשורים ישירות להישרדות. בתקופתינו אנו מוקפים לחצים שונים ועלולים לחוש חרדה, לחץ ודאגה מסיבות שונות אשר לוא דווקא מהוות איום קיומי. איומים העלולים להתפרש כ סיבות להופעת חרדה יכולים להיות מגוונים מאוד, לדוגמה צורך בקבלת החלטה חשובה, אתגרים בעבודה, לחצים כלכליים, בריאותיים, לימודים, קשרים חברתיים בינאישיים ועוד.

במידה והופעת החרדה או אפילו הפחד מהופעת חרדה מונעת ניהול חיים תקינים, או כשהיא מוגזמת או נמשכת לאורך זמן כדאי לבדוק אם זו הפרעת חרדה. חרדה שכזו עלולה לגרום סבל רב לפגוע בתיפקוד האישי ולמרר את חיי הסובל ממנה.

צור קשר עכשיו לתיאום טיפול

מלא את פרטיך ונציגנו יחזור אליך לתיאום טיפול

  .
  שליחת הטופס מהווה הסכמה לתנאי שימוש של האתר

  הפרעת חרדה הנמשכות לאורך זמן גורמות לסטרסס, מתח קבוע ולכן גם עלולות להיות מלוות גם מלווה במקרים רבים בהפרעת דיכאון. קרוב למחצית מאלו שאובחנו עם דיכאון מאובחנים גם עם הפרעת חרדה.

  טיפול בחרדה – טיפול קוגניטיבי התנהגותי LICBT

  LI CBT טיפול קוגניטיבי התנהגותי CBT בעצימות נמוכה נחשב יעיל במיוחד לטיפול במקרי הפרעות חרדה רבות. במחקרים שונים נמצא כי הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי יעיל גם במניעת הישנות או חזרתיות החרדה לאורך זמן גם לאחר תום הטיפול. לאור מחקרים אלו ובהשראה מפרוייקטי ההנגשה לציבור של טיפולי LI CBT על ידי ממשלות אנגליה ואוסטרליה, פרוייקט מרגישים טוב בחר גם הוא בטיפול LI CBT כטיפול המתאים לטיפול  בחרדה.

  טיפול קוגניטיבי התנהגותי LICBT הוא טיפול יעיל וקצר מועד ביחס לגישות טיפול אחרות, מטרת הטיפול לספק לסובלים מתופעות חרדה מיומנויות וכלים מעשיים המאפשרים לנהל את דפוסי החשיבה ולהפחית את רגשות החרדה, ובכך לאפשר איכות חיים טובה יותר.

  הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי LICBT או CBT בעצימות נמוכה בהפרעת החרדה מותאם אישית לכל מטופל ונבנה בהדרגה לפי מידותיו, צרכיו ויכולותיו. הטיפול מספק פיתרון מקיף להתמודדות הן בצד הקוגניטיבי – ניהול דפוסי החשיבה והן בצד הפרקטי ההתנהגותי במפגש עם המציאות בזמן אמת.

  סוגי החרדה הנפוצים

  ישנן הפרעות חרדה רבות ושונות אולם רובן מתחלקות לקבוצות הבאות או שביטויין בשטח דומה מאוד לקבוצות אלו:

  חרדה חברתית או בכינוייה פוביה חברתית

  חרדה חברתית היא דאגה ולחץ משמעותיים ולא סבירים המופיעים בשל מצבים חברתיים. חרדה זו נובעת פעמים רבות מחשש להישפט על ידי אחרים, או לא להתקבל על ידם.. חרדה חברתית משתנה מאדם לאדם ועלולה להופיע באופן כולל או באופן ממוקד בנושאים ספציפיים כמו פחד קהל, פחד מדייטים, ראיונות עבודה וכו'.

  הפרעת חרדה מוכללת הידועה בשם GAD

  הפרעת חרדה מוכללת הידועה בשם GAD זוהי דאגה מוגזמת, המלווה במתיחות רבה ולא תואמת את עובדות המציאות. המתמודדים עם הפרעת חרדה מוכללת פעמים רבות דואגים מדברים או נושאים רבים שלא בהכרח קשורים זה לזה. נתן לעיתים לראות חרדה מוכללת כאילו הייתה אוסף חרדות מרובות התוקפות את אותו אדם. צירוף כזה יכול להיות לדוגמה של חרדה חברתית, חרדת בריאות וחרדת נהיגה.

  פוביות ספציפיות– בעת

  פוביות ספציפיות– בעת,. פחדים ממשיים הנובעים מדברים או מצבים ספציפיים, כגון פחד מטיסה, נהיגה, אוטובוסים, עכבישים, נחשים, גבהים וכו'. רמת הפחד בפוביה ספציפית בדרך כלל אינה הולמת את את רמת הסיכון האמיתי הנשקף מהמצב. הפחד מפובייה ספציפית עלול להיות כה משמעותי עד לגרימת הימנעות ממצבים יומיומיים פגיעה ממשית באיכות החיים.

  אגורפוביה

  אגורפוביה. פחד לא סביר מלהיות בהמון, במקומות ציבוריים או בשטחים פתוחים, או סגורים כגון אוטובוסים, חנויות, קניונים וכו'. לעתים קרובות פחד זה מלווה בהתקפי חרדה כי לא תהיה אפשרות להיחלץ ממצב אסון אשר עלול להתרחש במקום הציבורי וכתוצאה מכך הסובל לא מסוגלת לעזוב את ביתו.

  פאניקה, התקף פאניקה

  הפרעת פאניקה. או התקף פאניקה היא חרדה ותחושת פחד קשה המכה לפתע שוב ושוב ללא שום אזהרה. תסמינים של התקף הפאניקה עלולים לכלול הזעה, כאבים בחזה, דפיקות לב (פעימות לב חזקות או לא סדירות), ותחושת מחנק. התקף הפאניקה עלול לחוש כאילו חטף התקף לב, עומד למות או הולך לאבד את שפיותו.

  חרדת בריאות (היפוכונדריה)

  חרדת בריאות (היפוכונדריה). חרדה בנושאי בריאות אשר הסובלים ממנה מוטרדים ומודאגים מאוד ולעיתים אף באופן אובססיבי מהמחשבה כי הם חולים כעת או יהיו חולים בעתיד במחלה פיזית. חרדת בריאות עלולה להביא את הסובלים ממנה לבחון את עצמם ללא הרף ולעיתים אף להבדק שוב ושוב אצל רופאים גם אם לא נראה שיש בכך צורך מציאותי. מצד שני אצל אחרים ישנה תופעה הפוכה של המנעות מבדיקות רפואיות כמעט לחלוטין.

  חרדות אחרות

  חרדות אחרות או חרדות לא מוגדרות. כאמור קבוצת החרדות שצויינה למעלה מייצגת את החרדות הנפוצות ביותר אולם ישנן חרדות אחרות הגורמות למצוקה משמעותית ולהפרעות בתפקוד בתחומים חברתיים, תעסוקתיים או אחרים חשובים ומרכזיים בחיים המונעים מהסובלים מהן חיים מאושרים ויכולת להגשמה עצמית.

  איך אנו שומרים על איכות הטיפול למרות המחיר הזול?

  מרגישים טוב עובד על פי השראה מהמודל שאימצה ממשלת בריטניה לשיפור הנגישות לטיפול פסיכולוגי (IAPT) בהפרעות דיכאון וחרדה. המטפלים במודל האנגלי הוכשרו במיוחד עבור טיפולים מבוססי ראיות ברוח המלצות המכון הלאומי למצוינות קלינית (NICE) ובתמיכת האגודה הפסיכולוגית הבריטית (BPS). כיום למעלה מ 900,000 מטופלים נהנים מטיפול ממוקד זה מידי שנה ברחבי אנגליה ולאור הצלחת המודל צפוייה גדילה משמעותית בשנים הקרובות.

  המטפלים של מרגישים טוב

  מטפלים מקצועיים, מוסמכים ואיכותים אשר נרתמו למטרה חשובה זו ומקדישים חלק מזמנם למתן טיפולים במחיר חברתי מוזל והוגן כדי להנגישו לשכבות רחבות בציבור.
  בהשראת המודל הבריטי, המטפלים כולם מטפלים קוגניטיביים התנהגותיים LI CBT, מוסמכים וחברים באגודה מקצועית המפקחת על איכותם ורמתם.

  מה היתרונות של מרגישים טוב עבורך

  עכשיו גם אתם יכולים לקבל טיפול קוגניטיבי התנהגותי LI CBT, ללא התפשרות על איכותו ומקצועיותו של המטפל וזאת בעלויות נמוכות בהרבה מהנדרש בשוק הטיפולים הפרטיים. ההפרש בין עלויות אלו עשוי להתבטא בחיסכון מצטבר של עד אלפי שקלים לאורך הטיפול.

  יתרונות הטיפול אצל מטפלי מרגישים טוב:

  • טיפול על ידי מטפל מוסמך
  • טיפולים מבוססי ראיות בהשראה מהמלצות המכון הלאומי הבריטי למצוינות קלינית (NICE)
  • פיקוח תדיר ממוקד תוצאות התומך במטפלים כדי להבטיח טיפול איכותי
  • עלות טיפול ברת השגה
  • חיסכון מצטבר של עד אלפי שקלים

  צור קשר לתיאום טיפול במחיר חברתי

  מלא את פרטיך ונציג מרגישים טוב יחזור אליך לתיאום טיפול

   .
   שליחת הטופס מהווה הסכמה לתנאי שימוש של האתר